Here are the Upstate high school athletes who have announced their college decisions during the November 2023 signing period.
Please email [email protected] if an athlete needs to be added to the list.
Baseball
EJ Grant, Spartanburg – South Carolina
Tanner Harden, Union County – Wofford
Eli Hudgins, Powdersville – Army
Blaine Jenning, Belton-Honea Path – Erskine
Talan Laburda, Belton-Honea Path – Erskine
Lane McGaha, Belton-Honea Path – North Greenville
Cade Norton, Blue Ridge – Mercer
Cotes Reid, Powdersville – Southern Wesleyan
Maddox Robinson, Powdersville – Limestone
Mason Tomkins, Blue Ridge – Winthrop
Braden Williams, Powdersville – Mars Hill
Boys basketball
Alex Bennon, Christ Church – Lenoir-Rhyne
Girls basketball
Raina McGowens, Wren – UNC Asheville
Boys golf
William Jennings, Christ Church – Alabama
Boys lacrosse
David Mewes, Wade Hampton – Emory and Henry
Girls lacrosse
Nyah Elmer, Dorman – West Virginia Wesleyan
Millie Gautheir, Hillcrest – North Greenville
Caroline Langford, Woodmont – Truett McConnell
Jessica Mikesell, Christ Church – Lenoir-Rhyne
Girls soccer
Caroline Howard, St. Joseph's – Mercer
Nicole Hutchinson, Powdersville – UNC Greensboro
Emma Kirlin, Wade Hampton – Florida State
Caroline Tally, St. Joseph's – DePauw
Softball
Emily Brown, Belton-Honea Path – Erskine
Tate Davis, Greer – Ole Miss
Mazie Gatlin, Wren – Wofford
Liv Hall, Belton-Honea Path – Southern Wesleyan
Alexis Jenkins, Belton-Honea Path – Limestone
Kinsley Kay, Belton-Honea Path – Erskine
Cora Levy, Easley – Gardner-Webb
Chloe Maness, Belton-Honea Path – Anderson
Emily Morgan, Easley – USC Beaufort
Dallen Saxon, Easley – Gardner-Webb
Brianna Stanley, Boiling Springs – Wofford
Girls swimming
Karinne Everly, Christ Church – Massachusetts
Elizabeth Weston, St. Joseph's – Stonehill
Girls tennis
Sophie Clayton, Spartanburg – Clemson
Girls track / cross country
Nina Brown, St. Joseph's – Rhodes
Girls volleyball
Karson Browning, Boiling Springs – Lander
Katie Camp, Dorman – Columbia International
Grace Dumont, St. Joseph's – Eckerd
Karson Haley, Wren – Southern Wesleyan
Maura Kindle, Powdersville – Anderson
Carly O’Brien, Dorman – Liberty
Olyvia Vanderhoef, Wade Hampton – USC Union
Ryleigh Willard, Dorman – Lander
Wrestling
Chandler Sewell, Greer – Drexel
Tyler Strickland, Hillcrest – Newberry